Церква Покрови Пресвятої Богородиці (м. Ланівці, Тернопільська область)

В Ланівцях перша громада греко-католицької церкви виникла лише після проголошення Україною незалежності. Тоді ж була споруджена Свято Покровська церква УГКЦ.

У 2000 році правлячий архиєрей владика Михаїл Сабрига дав благословення на духовну опіку вірних, які проживають на території Лановечини. 22 лютого 2001 року Тернопільська обласна державна адміністрація видала свідоцтво про реєстрацію статуту греко-католицької релігійної організації смт Ланівці.

10 травня 2001 року з благословення владики Михаїла Сабриги на парафію смт Ланівці призначають Мирона Бречка.

Оскільки громада лише починала формуватися, було вирішено переобладнати приміщення колишнього газового складу на каплицю для богослужінь.

9 грудня 2001 року владика Михаїл Сабрига освятив каплицю та місце під будову храму.

Навесні 2002 року розпочалося будівництво храму. Прорабом був Олександр Гордійчук. Коштами на будову допомагала Тернопільсько-Зборівська єпархія, протосинкел о. митрат Василій Семенюк, Збаразький деканат та парафіяни.

Будівництво храму завершено у 2007 році. 30 грудня 2007 року за участю владики Василія Семенюка та місцевої влади храм було освячено.

При парафії діють: братство Матері Божої Неустанної Помочі, Марійська і Вівтарна дружини, спільнота «Матері в молитві».