Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Кретівці, Тернопільська область)

Обидва села поєднують одну парафію, одну церкву, одну сільську раду, школу, єдину історію. Усі жителі сіл колись були переселені з Польщі.

Храм — це колишній костьол, збудований у 1909, використовувався як храм УГКЦ з 1945 року, парафію обслуговував о. Григорій Яструбецький, який у 1946 возз'єднався з РПЦ і в цій структурі служив на парафії до 1946 року. У тому ж році влада храм закрила. На Великдень віруючі святили паску біля закритої церкви. У 1987 році в церкві зробили шкільний спортзал. В середині 1989 року у селах розпочався рух за легалізацію УГКЦ. Одною з перших в Збаразькому районі було відкрито церкву Покрови Пресвятої Богородиці в с. Кретівці як храм УГКЦ. На прохання жителів сіл Кретівці і Гри-цівці було відновлено богослужіння. Храм освятив у 1990 році єпископ-помічник кардинала М. Любачівського Михаїл Сабрига.

У 1990 році в храмі зробили капітальний ремонт: встановили іконостас, храм розписав Володимир Косовський зі Скалата.

12 грудня 2010 року єпископську візитацію парафії здійснив владика Василій Семенюк і освятив каплицю.

При парафії діють: Вівтарна і Марійська дружини, спільнота «Матері в молитві», спільнота «Вервиці», братство Матері Божої Неустанної Помочі.

У селі є статуя Матері Божої, встановлена на честь скасування панщини (відновлено 1993), фігура святого Томаса (1880), і фігура святого Франциска з XIX ст. У 1999 році у с. Грицівці встановили капличку, яку освятив владика Михаїл Сабрига.

Парохи:

• о. Йосиф Янішевський (1989),
  • о. Михайло Бедрій (1990—2007),
  • о. Андрій Парастюк (з 2007).