Церква Різдва Івана Хрестителя (с. Гори-Стрийовецькі, Тернопільська область)

У 1929 році кілька жителів села похилого віку залишили у своїх заповітах певну суму грошей на побудову каплиці. Грошей виявилося достатньо навіть для спорудження церкви, будівництво якої було завершене у 1936 році.

Біля храму є дзвіниця на три дзвони. У роки Другої світової війни німці змушували здати ці дзвони. їх зняли та завезли до Збаража, але завдяки селянинові Олексі Ходачку один дзвін вдалося врятувати.

Парафіянами гористрийовецької церкви були і жителі с. Максимівка. Після війни в Максимівці оселилося багато переселенців із Польщі. Залишаючи свої домівки, вони привезли із собою багато церковних речей: фелони, образи, Євангеліє, чашу. І все це передали церкві, до якої ходили до 1991 року.

З кінця 1946 року і до середини 1991 року парафія і церква перебували у складі православної церкви Московського патріархату.

25 серпня 1991 року парафія і храм повертаються в лоно УГКЦ.

У травні 1999 року парафіяни розпочали капітальний ремонт храму. Старшим братом тоді був Мирослав Гасай, який і очолив ці роботи.

Після завершення ремонтних робіт у 2005 році храм освятив єпископ Василій Семенюк.

Біля храму знаходиться парафіяльний дім.

Парохи:

• о. Віктор Лапічак,
  • о. Григорій Єднарович (25 серпня 1991—квітень 1995),
  • о. Василь Повшок (з 1995).