Церква Святого Архістратига Михаїла (с. Велика Лука, Тернопільська область)

В архівних джерелах від 1910 року є відомості, що церква святого Архистратига Михаїла 1650 року забудови як самостійна експозитура належить греко-католицькій громаді с. Велика Лука Тернопільського повіту Тернопільського воєводства і належала (у 1910) до Микулинецького деканату Львівської греко-католицької єпархії. За переказами, церква і дзвіниця, збудовані у 1650 році, були дерев'яними і з невідомих причин згоріли. Одночасно з архівних джерел випливає, що, згідно з шематизмом 1935 року, нову церкву святого Архистратига Михаїла с. Велика Лука вимурували у 1740 році.

Парафія і храм до 1946 року діяли у лоні УГКЦ, а згодом, до 1990 року — у приналежності до РПЦ. З 1990 року парафія знову перейшла в лоно УГКЦ.

У 1999 році у співслужінні отців деканату владика Михаїл Сабрига відслужив архиєрейську Службу Божу та освятив новий престол.

У 2007 році на парафії відбулася візитація владики Василія Семенюка.

При ній діють: спільнота «Матері в молитві», Марійська дружина і Вівтарне братство.

Парохи:

• о. Роман Мароко,
  • о. Олексій Полівчак,
  • о. Богдан Цирулик,
  • о. Михайло Куць,
  • о. Василь Сивінський,
  • о. Володимир Дутка,
  • о. Володимир Заліський,
  • о. Володимир Білінський (з 4 вересня 2000).